Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako dojčiť spavé dieťa?

Zodpovedané
22. máj 2019

Dobrý deň,

môj týždňový synček mal žltačku a bol 24 hodín na fototerapii. Po tejto procedúre prestal poriadne otvárať ústa a dostatočne sa neprisaje. Len chytí bradavku a nič nerobí. Pravidelne ho prikladám, ale nevidím žiadne zlepšenie. Mlieko si odsávam a kŕmim cez cievku. Alebo mu dávam umelé mlieko, keďže nemám dostatok materského.

Dieťa je spavé a na jedenie sa budí cca každé 3 hodiny. Začne pomrnkávať, ale stále spí. Vypije 10 - 15 ml a spokojne odfukuje ďalej.

Jeho váha je 4 300 g.

Ako mám dojčiť takto spavé dieťa?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade rozhodne odporúčam saciu polohu, ideálne koža na kožu. Teda bábätko nahé, alebo len v plienke a vy tiež do polovice tela.

Dojčenie v tejto polohe bábätko oslabené žltačkou aktivuje, menej spí, reflexy sú intentzivnějšie.

Tiež odporúčam čo najintenzívnejší kontakt = nenechávať bábätko spať samé zabalené v zavinovačke v postieľke. Majte ho čo najviac pri sebe. Bábätko tak lepšie reaguje a je viac stimulované na dojčenie.

Skúste pridať cievku priamo k prsníku. Ak syn bude cicať sám, super. Ak nie, skúste mierne pomôcť tak, že cievku nasadíte na striekačku s mliekom.

A predovšetkým - nebojte sa. Je to ešte len týždeň. Času na to, aby sa všetko rozbehlo tak, ako má, je veľa.

Nedávajte cumlík, fľaštičku. Dojčite tak často, ako bude chcieť bábätko. Najdlhšie však po cca 3 hodinách (kvôli žltačke). Veľmi odporúčam spoločné spanie.

Držím palce.


Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová