Ako liečiť galaktokelu?

Zodpovedané
30. nov 2019

Dobrý deň,

mám 17 mesačného syna a postupne ho odstavujem od nočného kojenia. Syn bez dojčenia nevie zaspať, takže to ide ťažko.

Prsia som asi dostatočne nevyprázdnila a vznikli mi v nich hrče, ktoré nebolia.Na usg som bola a píšu tam, že cystická mastophatia a galaktokela, dukty dilatované až cystičky do 10 cm s vylejeným obsahom bilat. tiež cysty do 3 cm.

Musím teraz veľa kojiť, aby to zmizlo?

Ako mám postupovať, keď mi to nezmizne?

Malý saje len jeden prsník, druhý odstriekavam, ale ide to ťažko.

Mám dieťa úplne odstaviť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je mi ľúto, ale na tento dotaz si netrúfam takto odpovedať.

Sú to otázky na Vášho ošetrujúceho lekára, s ktorým ste ťažkosti riešila a má k dispozícii všetky informácie.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová