Ako mám ukončiť odsávanie?

Zodpovedané
22. apr 2024

Dobrý deň,

mala by som na Vás prosbu o radu ohľadom dojčenia. Dojčím 16-mesačné dieťatko odsávaním, čiže 16 mesiacov som len odsávala. V tomto čase odsávam už len jedenkrát denne.

Ako mám ukončiť odsávanie?

Bojím sa, že keď daný deň neodsajem, tak dostanem zápal.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak chcete odstaviť, potom odsajte len vo chvíli, keď ucítite naliate prsia. Odstajte len do pocitu úľavy. Pokojne môžete aj častejšie cez deň, ale len do úľavy. Niekedy stačí pár kvapiek len ručne.

Prsia môžete chladiť, piť mätový či šalviový čaj. Cca po týždni sa laktácia výrazne zníži a potom postupne úplne ustane.

Gratulujem ku krásnemu dlhému dojčeniu a držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová