Ako odnaučím dieťa spať na prsníku a ako zredukujem dojčenie?

Zodpovedané
DojčenieZvracanie u detíSpánok detí
15. máj 2020

Dobrý deň,

moja dcéra má 16 týždňov a nevie spať bez mojej prítomnosti. Akonáhle sa postavím, tak vstane aj ona. Keď pri nej ležím, tak kľudne spí.

Do troch mesiacov mala problém s mliekom. Bojovali sme na prsníku, ale potom sa to konečne rozbehlo. Zaspala na prsníku, ja som sa postavila a išla upratovať.

Už asi týždeň je unavená, chce spať. Keď jej dám prsník, tak sa pozvracia. V kočíku nespí a ani na rukách.

Meria 68 cm, váži 7,5 kg a po 20 minútach mi idú ruky odpadnúť. Hneď ako ju položím, tak vstane. Cumeľ nechce. Keď si neľahnem k nej a nedám jej prsník urazene si cmúľa veľký palec a ani na mňa nepozrie.

Doktorka mi povedala, že jej mam dať jesť vtedy, keď je až hladná. To, že musím ležať vedľa nej, to mi nevadí. Vadí mi zvracanie. Dojčí sa každé dve hodiny minimálne hodinu. Hodinu sa hráme, pozvracia sa a zasa krik a palček do úst.

Nepomáha ani to, že ju 20 minút nosím a odgrgáva. Veľa negrgá, viacej prdí a dosť smradľavo. Kaká každý 10. deň.

Myslela som, že má reflux, tak má podloženú hlavičku.

Ako jej obmedzím dojčenie?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

základom spokojného dojčenia je dojčenie tak často a tak dlho, ako dieťa chce. Obmedzovanie sa neodporúča po minimálne celý prvý rok života.

Dojčenie nie je vždy len o hlade, ale aj o naplnení mnohých ďalších potrieb dieťaťa. U Vášho bábätka je to zrejme okrem iných potreba zaspať, vypnúť mozog, uvoľniť sa, byť v bezpečí.

Otázkou je zvracanie. Neviem, ako zvracia - len grcká z toho, že sa príliš napije, alebo zvracia oblúkom? Predpokladám, že dobre prospieva. Preto ma trochu zaráža aj nie príliš častá stolica. Občas sa to stáva, ale býva to dočasné.

Napadá ma skúsiť eliminačnú diétu - bezmliečnu, bezlepkovú a pod., či nezaznamenáte nejakú zmenu vo zvracaní či v stolici.

Držím palce


Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová