Ako odstaviť 8 mesačné dieťa?

Zodpovedané
25. mar 2022

Dobrý deň,

8 mesačný synček sa chce stále dojčiť a ja už nemám mlieko. Myslím si, že sa hlavne potrebuje uspokojovať takýmto spôsobom. Prsník si vyžaduje vždy pred spaním a do minúty zaspí.

Ako ho naučiť spať bez prsníka a cumlíka?

Ako mu dopriať viac tekutín?

Málo močí. Fľašu nechce. Lyžička, štamprlík, striekačka a ani hrnček nepomáhajú. Nápoj alebo mlieko stadiaľ vypľuje.

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

priznám sa, že nemám úplne jasno, či je syn stále dojčený, resp. kŕmený aj z fľaše. Pije len MM alebo aj UM?

V 8 mesiacoch je úplne prirodzené, že sa deti chcú často dojčiť. Ak dojčíte, laktácia je už natoľko "zabehnutá", že nie je potrebné sa obávať, že by ste nemali dostatok mlieka. Ako často dojčíte, ako dlho, z oboch pŕs, dojčíte v noci? To všetko treba vedieť, aby som mohla zhodnotiť možnosti.

Ako naučiť bábätko spať bez prsníka a cumlíka? Ťažko, deti potrebujú pre zaspanie a spánok istotu a bezpečie. Musia sa cítiť dobre, v neohrození, v pelechu. To všetko im ponúka prsník, alebo aspoň sanie. Keď nebude mať prsník či cumlík, nájde prst či iný náhradný spôsob sebaupokojenia.

Ohľadom tekutín: Neviem, ako často je dojčený alebo pije iné tekutiny - UM, vodu a pod. Pokiaľ však málo močí, je treba nejaký zdroj pridať - napr. redšie príkrmy. Ako často je prikrmovaný, ktoré chody už jej príkrmy?

Ospravedlňujem sa, že nemôžem lepšie poradiť, ale nemám dostatok info.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová