Ako odstaviť od kojenia 6 mesačné dieťa zo zdravotných dôvodov?

Zodpovedané
6. nov 2020

Dobrý deň,

mám 6 mesačnú dcéru, ktorá je plne kojená. Nikdy nemala cumeľ a ani nepila z fľaše. Nakoľko musím začať liečbu ATB Doxyhexal, ktoré sa nesmú užívať počas kojenia, musím malú odstaviť. Skúsili sme teda UM z fľaše ale malá to odmieta. Skúsili sme rôzne fľaše aj dať UM lyžičkou. Dokonca aj mlieka sme skúsili už dve rôzne aj ju kŕmil niekto iný a nie ja, všetko bez úspechu. Už keď vidí fľašu začne strašne plakať a veľmi ťažko ju dokážeme ukľudniť.

Ako ju môžem odstaviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

prikladám odkaz spoločnosti mamila.sk ohľadom dojčenia a antibiotík Doxyhexal.
https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php...

Doxyhexal nie je dôvodom na odstavenie, a to zvlášť u dieťaťa, ktoré už dostáva príkrmy.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová