Ako prejsť na jedno odsávanie za deň?

Zodpovedané
24. jan 2024

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť, že ako prejsť z dvoch odsávaní na jedno denne. Odsávam mlieko rok a už stačí odsávať 1x.

Ako zredukovať odsávanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

priznám sa, že možno nerozumiem dotazu. Ak rozumiem správne - aktuálne nedojčíte, odsávate ráno a večer ak k príkrmom pridávate svoje odsaté mlieko (ak stačí, ak nie, môžete dať aj UM. Po roku veku možno tiež zaradiť aj bežné kravské, ak je dobre znášané), prípadne dopĺňať rôznymi rastlinnými mliekami a pod.

Pokiaľ chcete odsávať 1x, odsávajte 1x. Ak by ste cítili počas dňa napätie v prsiach, bolesť, odsajte len zľahka, do úľavy. Postupne by sa telo malo prispôsobiť odsávaniu 1x denne. Je tiež možné, že odsávanie 1x denne už povedie k postupnému útlmu laktácie a budete odsávať čoraz menej.

Dúfam, že som odhadla zmysel otázky a odpoveď dáva zmysel.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová