Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako riešiť nespokojnosť pri dojčení?

Zodpovedané
6. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dojčenia. Dcérka niekedy pila 20 minút z jedného a aj z druhého prsníka. V poslednej dobe pije cca 10 minút z jedného a musíme meniť, lebo je nervózna a začne sa zlostiť.

Je možné, že mám málo mlieka?

Včera sme mali deň, keď chcela stále piť a aj som jej dávala. Zaspala pri dojčení, ale keď som ju išla položiť, tak hneď bola hore a všetko išlo odznova.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem ako je bábätko staré, avšak veľmi odporúčam "nepliesť" sa deťom do dojčenia. Nie je nikde dané, že dojčenie má trvať 10 minút, 20 minút, alebo že sa majú prsia vystriedať raz alebo dvakrát.

Dojčite tak dlho a tak často, ako dcéra chce. Deti vedia najlepšie samé, ako sa chcú dojčiť. Prsia môžete ľubovoľne často striedať a to vždy, keď je bábo nespokojné.

Dojčenie tiež nie je len kŕmenie, teda príjem potravy. Časté dojčenie môže znamenať napr. rast zubov, prdíky, nábeh nejakej virózy a pod. Dojčenie rieši deťom všetky ich problémy, doslova nasýti všetky potreby. Skúste to tak zobrať a neporovnávať, že ako to bolo a ako je to teraz. Keď chce, tak dajte. Dieťa vie najlepšie, prečo to tak je.

Sú dni, kedy môžete dojčiť takmer non stop a sú dni, kedy naopak príliš chcieť nebude. To všetko je normálne.

Moc držím palce


Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová