Ako uvoľniť mlieko z prsníkov pri odsávaní?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

nemôžem dojčiť, nakoľko moje bábätko je v inkubátore. Prsia sa mi príliš naliali a neviem ich odsať a ani odstriekať. Skúšala som masírovať, teplé obklady, aj sprchu. Nič nepomáha. Odsajem len minimum mlieka. Je to veľmi bolestivé, obávam sa zápalu. Hrčky nejdú nijako rozmasírovať.

Ako uvoľniť mlieko z prsníkov pri odsávaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

robíte to správne. Mlieko sa uvoľní nahriatím, jemnou masážou okolo bradaviek. Môžete skúsiť odstriekať aspoň ručne. A to tak, že palec a ukazovák dáte do tvaru písmena C a skúsite jemne stláčať dvorec okolo bradavky. Tým dôjde k stimulácii bradavky a spusteniu mlieka.

Môžete si dať teplú vaňu alebo sprchu a takto skúsiť odstriekať ručne v sprche. Mlieko sa spúšťa vplyvom hormónu oxytocínu. Môže pomôcť skúsiť odsávať v prítomnosti bábätka, pokiaľ Vás k nemu pustí.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová