Ako zmierniť hryzenie pri dojčení?

Zodpovedané
21. mar 2019

Dobrý deň

moje druhé dieťatko má 10 mesiacov a už má 7 zúbkov. Ako zúbky pribúdajú, tým viac synček hryzie. Cez deň ho už kojím málo, v noci kojím pravidelne. A v noci to začína byť naozaj neúnosné. Keď som ho cez deň upozornila, tak hrýzť prestal. V noci v spánku hryzenie neregistruje. Keď ho upozorním, tak začne veľmi plakať a aj prsník od jedu na chvíľu odmieta.

V kojení chcem pokračovať, ale neviem ako dlho to obaja ešte takto vydržíme.

Staršiu dcérku som kojila 1,5 roka a pri nej som vôbec nezažívala hryzenie. Dudlík syn nechce vôbec.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

syn hryzie nevedomky, keď uvoľní svaly a viac dudluje. Tu je každá rada cenná. Je to veľmi individuálne, každé dieťa je iné a na každé funguje niečo iné.

Skúste hľadať spôsob, ako prsník vziať. Napr. môžete skúsiť prsník odstrániť skôr, keď ešte vníma. Cumlík celkom iste nič nevyrieši.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová