Ako zvýšiť tvorbu mliečka pre dvojičky?

Zodpovedané
8. sep 2019

Dobrý deň,

v 33. týždni sa mi narodili dvojičky. Sú v inkubátore. Odsávam si materské mlieko a nosím im ho do nemocnice. Denne odsajem cca 250 ml. Na začiatku som mala mliečko žltkastej farby, ale teraz je už biele a vodnaté. Deti z neho nepriberajú.

Užívam Femibion 2, Senovku grécku, Benedikt lekársky a železo.

Je ešte niečo, čo by mi mohlo pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

robíte všetko, čo môžete.

Pre úspešné dojčenie je totiž najdôležitejší kontakt. Teraz pokračujte v odsávaní predovšetkým pre udržanie laktácie.

Môže sa stať, že bábätká budú musieť byť dokrmované aj UM.

Akonáhle ich však budete mať pri sebe, začnite dojčiť. Ideálne koža na kožu a v sacej polohe. Dojčite a buďte s deťmi v priamom kontakte čo najviac. To je to, čo zvýši tvorbu mlieka.

Vaše telo musí deti cítiť, dotýkať sa ich. Je to o chémii, ktorá medzi Vami a bábätkami vznikne. Teraz je to všetko obmedzované bariérou prístrojov, ktoré sú samozrejme potrebné a nezostáva než počkať.

Tiež dajte pozor, aby ste deti nedokrmovala fľaštičkou, ale ideálne cievkou. V prípade dvojčiat je veľmi praktický suplementor (pozri https://www.mamila.sk).

Moc držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová