Dcérke pri dojčení tečie mlieko cez kútiky úst von. Ide o zvýšenú tvorbu mlieka?

Zodpovedané
28. sep 2021

Dobrý deň,

dcérka má 4 týždne je plne dojčená. Pri dojčení z ľavého prsníka jej mliečko tečie cez kútiky úst von. Mám pocit, že viac ide von ako prehltne.

Môže to byť zvýšená tvorba mlieka, alebo jej príliš rýchlo tečie?

Viem s tým niečo robiť?

Alebo to znamená, že sa zle prisáva?

Pri pravom prsníku nemám taký problém. Tam sa pekne prisaje a papá.

Ďakujem

Dobrý deň,

dôvodov môže byť viac. Skúste napríklad inú polohu, samoprisatie v sacej polohe, futbalovú polohu.

Viac nemôžem poradiť, tu je potrebné dojčenie priamo vidieť. Keby sa nedarilo, tak skúste nájsť v okolí dobrú laktačnú poradkyňu na konzultáciu.

Každopádne gratulujem k úspešnému dojčeniu. Užívajte si to.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová