Do koľkých dní sa stratí mlieko z prsníkov po ukončení dojčenia?

Zodpovedané
23. mar 2023

Dobrý deň,

dnes je 5. deň ako som prestala dojčiť. Prsia mi netvrdnú. Občas však cítim, že tam ešte niečo je. Nerada by som nosila dojčiace vložky, aj keď viem, že pár kvapiek mlieka sa môže objaviť aj po dlhšom čase.

Kedy sa stratí mliečko z prsníkov úplne?

Ďakujem

Dobrý deň,

po odstavení cca do týždňa môžu byť prsia naliate, potom sa odporúča odstriekať do úľavy.

Občas môžu prsia pretiecť - napr. vplyvom zmeny hormonálnej hladiny (podľa menštruačného cyklu a pod). Pokiaľ sa tak nestane, je všetko OK.

Pár kvapiek však budete môcť odstrekať aj niekoľko mesiacov po odstavení. Je to úplne normálne.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová