Dvojmesačná dcérka nasáva pri kojení vzduch. Ako jej môžem pomôcť?

Zodpovedané
9. sep 2019

Dobrý deň,

moja dcérka sa narodila v 33. týždni a pri kojení nasáva vzduch. Teraz má dva mesiace a je plne kojená. Donedávna sme používali fľašu kvôli liekom. Od začiatku nám ale nasáva vzduch pri papaní. A to aj pri kojení a aj pri pití z fľaše. Potom má koliky.

Ako jej môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pre správne prisatie je potrebné, aby bábätko malo čo najväčšiu časť dvorca v ústočkách a aby bolo doslova natlačené na prsníku s mierne zaklonenou hlavičkou, brada výrazne zaborená do prsníka.

Skúste tzv. saciu polohu, kedy si bábätko necháte prisať samé. V tejto polohe sú deti takmer vždy prisaté správne.

Pozri https://www.mamila.sk.

Zároveň odporúčam nájsť si napríklad na spomínanom webe dobrú LP z okolia, ktorá by prišla pomôcť a prisatie videla.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová