Hnis v prsníku. Môžem dávať dieťaťu krvavé mlieko?

Zodpovedané
22. júl 2020

Dobrý deň,

pred mesiacom som s pomocou laktačnej poradkyne prekonala úspešne zápal prsníka. V opačnom prsníku mám odvtedy tvrdú hrudu o veľkosti slivky. Poradkyňa pred mesiacom vravela, že ak zvýšime laktáciu, dieťa to vytiahne a zmizne to.

Laktácia sa po mesiaci zvýšila (pri zápale skoro úplne vypadla), no hruda ostala. Miesto mi za posledné dni sčervenalo. Včera sa mi veľmi veľkou silou podarilo vytlačiť asi lyžicu žltozeleného hnusu, ku koncu už aj s krvou.

Hruda je menšia, no ako keby sa rozšírila na vyššiu plochu. Hnis už veľmi neviem vytlačiť, ide len mlieko s krvou.

Je možné dávať dieťaťu stále piť to krvavé mlieko?

Ako sa toho hnusu zbavím?

Môžem ešte niečo robiť, aby som nemusela ísť pod nôž?

Teplotu zatiaľ nemám

Ďakujem

Dobrý deň,

krv sama o sebe nie je pre dieťa nebezpečná. Rozhodne však odporúčam kontaktovať gynekológa a dohodnúť ďalší postup.

Ideálne ultrazvuk a prípadný zákrok.

Zrejme pôjde o zapuzdrený zápal a z dlhodobého hľadiska by som ho nenechávala bez riešenia.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová