Je bábätko hladné, keď vyplazuje jazyk?

Zodpovedané
25. jún 2019

Dobrý deň,

moje bábätko vyplazuje jazyk a dáva si ruky do úst.

Je vtedy treba vždy ponúknuť kojenie, alebo to deti robia bežne, aj keď nie sú hladné?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžu to byť známky potreby dojčenia. Deti však majú silný sací reflex a potrebujú stále niečo žužľať, sať.

Potrebujú ochutnávať svet. Preto si môžu dávať najskôr ruky do úst a potom dávajú do úst všetko, čo sa im dostane do ich dosahu.

Ak bábätko váhovo prospieva a je inak spokojné, bude dojčenie pravdepodobne v poriadku.

Krásny deň.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová