Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je čas prejsť výhradne na umelé mlieko?

Zodpovedané
DojčenieLaktačná poradkyňaUmelé mlieko
11. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Po hospitalizácii v nemocnici, kde som nemohla syna dojčiť a bol kŕmený z fľaše, tak mi odmieta prisať sa na prsník. Plače už pri pohľade na prsník

Začala som si mlieko odsávať a dávať mu ho z fľaše. Materského mlieka vypije o 1/3 menej ako umelého. Je to pre mňa stresujúce. Stojí ma to veľa času a energie a on to nakoniec aj tak nevypije.

Je čas prejsť výhradne na umelé mlieko?

Ako ukončím tvorbu mlieka?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, to sa často stáva pri kŕmení z fľaše. Bábätko sa naučí sať fľaštičku a pochopí, že je to jednoduchšie, menej náročné a rýchlejšie a prsník už nechce.

Môžete skúsiť SOS režim a urobiť si taký kojo týždeň, kedy sa budete snažiť čo najviac dojčiť. Je veľmi dobré spať s bábätkom v posteli a skúsiť dojčiť v noci. Je možné, že sa bábätko ešte k prsníku vráti.

Ak nie, odporúčam čo najdlhšie kombinovať MM a UM. Každá kvapka MM je ten najlepší multivitamín pre Vaše bábätko. Nie je však potrebné sa toľko vyčerpávať. Skúste si naplánovať režim tak, aby ste v pravidelných intervaloch odsávala. Čo odsajete, to odsajete.

Odsaté mlieko dáte bábätku a až nebude, doplníte UM. MM sa postupne prestane tvoriť, pretože odsávanie nie je tak účinné ako dojčenie a postupne sa množstvo mlieka pri odsávaní znižuje.


Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová