Je moje 8 mesačné bábätko v štádiu odstavenia od dojčenia?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

mám 8 mesačnú dcérku a už dlhšiu dobu v noci namiesto pitia mliečka chcela len vodu. Najprv som tomu veľmi nedávala pozornosť, potom som mala pocit, že ide len o to, že sa mi zmenšil tok a tak nechce.

Začala som teda užívať bylinky a odsávať mliečko. Odsávam viac ako na začiatku a to som mala mliečka požehnane veľa. Lenže cez deň sa stále otáča za prsníkom. Keď jej dám, tak cucne a nechce. Celkovo len ako keby 3x cucne a sa odtiahne. A to isté aj v noci.

Aký to môže mať dôvod?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže to byť znížený tok. Ale ak sa chce dojčiť, nechajte ju. Deti si dojčenie riadia v tomto veku stále samé. Ponúkajte, nenúťte. Pokiaľ podávate príkrmy, nenahrádzajte dojčenie príkrmom, ale pridajte príkrm na dojčenie. Teda napr. o 11 nadojčíte a o 12 dáte obed. Čo spadá, je na bábätku. O množstvo nejde.

Pre zvýšenie laktácie skúste spoločné spanie a dojčenie v noci, ak bude chcieť. V tomto veku o smäd spravidla nejde. Tiež môžu rásť zúbky a frekvencia dojčenia sa tým môže meniť.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová