Je možná strata mlieka pred pôrodom?

Zodpovedané
10. jún 2020

Dobrý deň,

nedávno som mala trošku psychicky ťažšie dni, kedy som bola na pokraji zrútenia z okolností, ktorých bolo viac a naraz. Dovtedy mi pravidelne vychádzalo mlieko (alebo kolostrum) z prsníkov, vždy som mala mokré fľaky na tričku a aj na bradavkách bolo zaschnuté.

No od tých dní nič, žiadne fľaky a bradavky sú úplne čisté. Už pár dní prenášam.

Je možné, že som ešte pred pôrodom stratila mlieko?

Je možné, že sa po pôrode vplyvom hormónov znovu rozbehne?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nijako sa neľakajte.

Po pôrode, ak všetko pôjde dobre, budete s bábätkom v čo najčastejšom a najužšom kontakte. Budete dojčiť na požiadanie a všetko sa rozbehne tak ako sa rozbehnúť má.

Nie je dôvod sa znepokojovať. Využime skoré prisatie ihneď po pôrode. A ak bude možnosť, tak vyskúšajte napríklad samoprisatie.

Držím palce nech všetko hladko zvládnete.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová