Je normálne, keď mám hrčky na prsiach?

Zodpovedané
22. okt 2019

Dobrý deň,

už štvrtý deň si odsávam mlieko. Obidva prsníky mám z jednej strany veľmi tvrdé a na dotyk bolestivé. Snažila som sa to rozmasírovať rukami, ale nepomáha to. Miestami sú tam aj malé tvrdé hrbolčeky.

Je to normálne?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že ste čerstvo po pôrode.

Neviem, či dojčíte. Prsia sa po pôrode nalejú, môžu byť tvrdé a na dotyk bolestivé. Môžete cítiť tzv. retencie, bolestivé zatvrdlinky.

Ak dojčíte, môžete dojčiť tak, aby brada bábätka bola v smere zatvrdlinek. Pred dojčením, či odsávaním si prsia nahrejte. Postupne sa laktácia prispôsobí.

Keby sa pridala horúčka, môže dôjsť k tzv. mastitíde - zápalu prsníka.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová