Je postačujúce dojčiť 9-mesačné dieťa iba ráno a večer?

Zodpovedané
8. jún 2023

Dobrý deň,

moja 9-mesačná dcérka je dojčená. Vždy som dojčila na požiadanie, no pokiaľ jej teraz prsník počas dňa neponúknem aspoň na desiatu alebo olovrant, tak si dojčenie nepýta.

Dojčí sa ráno po zobudení. Na desiatu má ovocie, obed mäsovo-zeleninový príkrm, olovrant biely jogurt, večer mliečna kaša a pred spaním dojčenie. V noci sa dojčí 2-3x.

Stačí jej dávka materského mlieka ráno a večer pokiaľ si ho sama nepožaduje?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v podstate stačí, ale i napriek tomu by som s príkrmami pokojne trochu pribrzdila. Je možné, že kvôli dlhej pauze laktácia poklesne a bábätko môže dojčenie aj odmietať.

Pokojne ponúkajte dojčenie aj po každom jedle Bolo by škoda odstaviť, keď máte všetko tak pekne rozbehnuté.

Ďalší chod (raňajky) zaveďte pokojne až o mesiac - dva. Je super, že sa dojčí v noci. To dokáže laktáciu udržať.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová