Je v poriadku, keď 15-mesačného syna dojčím iba z jedného prsníka?

Zodpovedané
22. máj 2023

Dobrý deň,

dojčím už svoje tretie dieťatko. Staršie deti som obidve dojčila do troch rokov. Synček má 15 mesiacov, dojčí sa výdatne, ale preferuje len jeden prsník.

Je v poriadku, keď si občas nájdem na tričku fľak na strane nepoužívaného prsníka?

Deje sa to najmä ráno. Po stlačení vyteká mlieko aj z toho málo používaného prsníka. Vytlačené mlieko je niekedy vodnatejšie, niekedy hustejšie, biele alebo žlté.

Ďakujem

Dobrý deň,

všetko je úplne v poriadku.

Často sa stáva, že dieťa preferuje len jeden prsník. I napriek tomu však vplyvom hormónov prebieha aspoň čiastočne laktácia aj v prsníku, ktorý sa nepoužíva. Preto tie škvrny ráno a možnosť odstreknutia.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová