Je v poriadku, keď sa 5 týždňová dcérka budí v noci na dojčenie až po piatich hodinách?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

mám 5 týždňovú dcéru, ktorá má trošku reflux. Po skoro každom dojčení zvracia. Cez deň ju budím každé 3 hodiny na dojčenie. Niekedy sa zobudí sama, ale viacmenej spí. V noci sa mi doteraz budila sama každé 2 - 3 hodiny. V posledných dňoch sa prestala budiť v noci a prespí viac ako 5 hodín vkuse. Potom ju už budím, aby sa napapala. Dojčím ju 15 - 20 minút.

Je to v poriadku?

Môže piť tak veľa mliečka, že jej to stačí?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete to najdôležitejšie - ako bábätko prospieva. Predpokladám teda, že bez problémov.

Pokiaľ je bábätko dojčené na požiadanie, teda tak ako chce a tak dlho ako chce, pokojne nechajte aj takto dlhú pauzu. Môže sa však stať, že sa frekvencia časom opäť zvýši a bábätko bude chcieť dojčiť častejšie. Potom je opäť na Vás, aby ste vyhoveli aj častejším dojčením.

Skrátka, bábätká najlepšie vedia, kedy sa chcú nadojčiť a koľko chcú vypiť. Prispôsobme sa im.

Prajem krásne dojčenie.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová