Je vhodné používať chránič bradaviek od úplného začiatku dojčenia ako prevenciu proti popraskaniu?

Zodpovedané
15. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom chrániču bradaviek.

Je vhodné používať chránič bradaviek od úplného začiatku dojčenia ako prevenciu proti popraskaniu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

chrániče bradaviek a ani iné "vymoženosti" nie sú bezpodmienečne nutné. Občas môžu pomôcť uľaviť, či uľahčiť liečenie malých bolestí.

Ale ak pôjde všetko dobre, nie je nutné ich používať. Dojčenie je úplne prirodzená vec. Pred pár desiatkami rokov žiadne podobné chrániče neboli a mamičky tiež dojčili. Ako prevenciu používajte hojivú mastičku, kokosový olej, PureLan.

Aj materské mlieko je hojivé. Pri prirodzenom dojčení nepotrebujete nič, okrem bábätka.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová