Mal by si novorodenec vždy po dojčení odgrgnúť?

Zodpovedané
5. nov 2019

Dobrý deň,

dojčím 6 dňové dieťa, ktoré si málokedy odgrgne. Spinkať ho dávam na bok, ale mliečko nevygrciava.

Mal by si novorodenec vždy odgrgnúť?

V poslednej dobe ho musím veľmi často prikladať. Predtým sa napapal na 1x a z 1 prsníka. Teraz ho musím prikladať opakovane po menšej pauze aj 2-3x. Niekedy papá aj z druhého prsníka.

Čím je to spôsobené?

Môže to znamenať, že mám málo mlieka?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

po pôrode odporúčam prsia pri dojčení niekoľkokrát vystriedať, je to úplne normálne a veľmi vhodné ako prevencia zápalu i pre podporu laktácie.

Odgrgávanie nie je povinné. Jednoducho to skúste. Keď sa podarí, tak je ok. Ak nie, uložte dieťa na bok kvôli možnému grckaniu.

Inak to vyzerá, že je všetko ok a držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová