Mám nechať dieťa pri dojčení v priečnej polohe vygrgať?

Zodpovedané
5. apr 2019

Dobrý deň,

laktačná poradkyňa mi poradila, aby som dieťa mala pri sebe v posteli a aby mala dcérka stály prísun mlieka. Ja ju mám však na vysoko a musím ju mať v perinke alebo potom na antirefluxnom vankúši. To znamená, že nie je pri mne úplne.

Mám nechať dieťa pri dojčení v priečnej polohe vygrgať?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste dojčiť v tzv. sacej polohe. Bábätko tak leží na Vás a dojčí sa samo. Často si v tejto polohe aj samo vykaká a vyprdí. Neskôr majte bábätko pri sebe. Je jedno či kúsok od Vás, ale buďte s ním v kontakte. Je to tak možné?

Nebojte sa. Skúste hľadať takú polohu pri dojčení a aj na spanie, ktorá bude vyhovovať Vám obom.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová