Mám pocit, že moje mlieko dvojtýždňovej dcérke nestačí. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
21. mar 2022

Dobrý deň,

mám doma trojtýždňové dievčatko, ktoré dojčím. Po dojčení býva dcérka nervózna a uplakaná. Siahla som aj po umelom mlieku na dokŕmenie. Po napapaní sa z prsníka vypije ešte cca 50 ml umelého mlieka.

Umelé mlieko nepapá po každom dojčení, ale tak 3x za deň určite.

S dojčením skončiť nechcem, chcem v ňom ďalej pokračovať.

Ako tento problém odstrániť a čo by mohlo pomôcť?

Vody pijem dostatok, taktiež čaj pre dojčiace matky a vybublinkovanú Vineu. Dokonca sa mi zdá, že ani prsia sa mi tak neplnia ako na začiatku a veľmi ma to trápi.

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete ako často dojčíte, ako dlho, či z oboch pŕs pri jednom dojčení a ani ako dievčatko váhovo prospieva. Nedá sa teda zhodnotiť, či je po dojčení nespokojná od hladu, alebo z iného dôvodu.

Odporúčam dojčiť tak často a tak dlho ako bábätko chce. A to vždy z oboch pŕs. Prsia je dobré vystriedať pri jednom dojčení aj viackrát.

Veľmi odporúčam spoločné spanie a a dojčenie v noci. Pokiaľ dievčatko váhovo prospieva, potom UM nie je nutné a bolo by zbytočné. Pokiaľ je nutné, pozor na podanie fľaštičkou, to by dojčenie len skomplikovalo. Skúste cievkou priamo pri prsníku viď https://www.mamila.sk/sk/uvod/.

Veľmi odporúčam dojčenie v sacej polohe koža na kožu - viď https://www.mamila.sk/sk/uvod/.

Nebojte sa, nie je nič stratené. Urobte si SOS dojčiaci týždeň a malo by sa to spraviť.

Veľmi držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová