Môžem piť sypaný bylinkový čaj Materské mliečko na zvýšenie tvorby mlieka?

Zodpovedané
14. apr 2022

Dobrý deň,

som 3 týždne po cisárskom reze a plne dojčím.

Môžem piť sypaný bylinkový čaj Materské mliečko?

Čítala som zloženie a je tam alchemilka, ktorá vraj znižuje tvorbu materského mlieka a tiež obsahuje ostružinu malinovú. Tá by sa nemala užívať po cisárskom reze.

https://www.mojadm.sk/biotatry-sypany-bylinkovy...

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je otázka skôr pre bylinkárov. Ako v tejto poradni často uvádzam, nie som zástancom doplnkov stravy na odstránenie problémov s dojčením. Zdravá Slovenka dokáže dojčiť aj bez nich. Väčšina z nich nič zásadné nezlepší. Je to len podpora, ktorá vo vašom prípade možno ani nie je potrebná.

Je skvelé, že ste sa po cisárovi takto krásne rozkojili a veľmi Vám gratulujem.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová