Od ktorého týždňa pijete čaj z ostružiny malinovej?

tatianka79
27. sep 2012

Ahojte, pijete (alebo pili ste) caj z ostruziny malinovej a od ktoreho tyzdna? Ja som v 35 a citala som, ze uz by bolo dobre tento caj pit z dovodu, ze pripravuje maternicu na porod. Avsak som aj pocula, ze to moze porod poriadne urychlit 🙂 Dakujem

poisonblu
27. sep 2012

ja si ho chcem kupit dnes, ale zacnem ho pit pre istotu az v 36tt

brumka
27. sep 2012

jasom ho tusim zacala od 37tt pit, no nepomohol mi vobec ale to neznamena ze tebe neoze vyvolat porod. chutovo velmi dobry cajik 🙂

darinka.b
27. sep 2012

ja ho pijem od ukonceneho 36 tyzdna 3 salky denne, chutovo je mnam a to ja bylinkove caje veru nemusim, on nema vyvolat ani urychlit porod sluzi na zmäkčenie porodnych ciest - mali by byt mensie poranenia - tot teoria. nas chlapcek ma uz teraz cez 4200g bude to riadny valibuk tak ak pojde prirodzene tak snad cajik zabere a ked pojde cisarom tak aspon si sprijemnujem den fajne chutou cajika.
🙂

danka2105
27. sep 2012

@tatianka79 ja som ho zacala pit az v 38 tt, 2-3 salky denne, a neboj, porod ti neurychli, darinka.b ma pravdu, ze to sluzi na zmakcenie porodnych ciest...neviem ci mne to pomohlo, ale asi ano, lebo som rodila bez nastrihu a mam asi len 2-3 kozmeticke vnutorne stehy 🙂

tatianka79
autor
27. sep 2012

Dakujem baby, pockam teda a zacnem ho pit niekedy v 37.38 tt.

petacvicka
27. sep 2012

Ahojky 🙂 mne vraveli ze ten cajik mozes pit uz od 36,tt ja som akurat v 36. a uz 2 den ho pijem...tiez by som si chcela ulahcit porod len ci to pomoze.... 🙂)) citala som vela diskusii na tuto temu, skor by som povedala ze je to v psychike cloveka ... ale uvidime tiez som zacala jest PL lanovych semienok denne vraj pomaha vytvorit viac hlienu a tym lahsie vytlacis babatko a este je to aj na zapchu 🙂 otestovane! 🙂

tatianka79
autor
27. sep 2012

Ahoj Petacvicka - to je super, ja som si dnes tiez zadovazila lanove semienka a uz ich mam pomlete, takze tiez idem na to, citala som to myslim na rodinka.sk kde si citam o jednotlivych tyzdnoch 🙂 a tam presne som citala aj o tomto malinovom cajiku. Takze naozaj pockam minimalne do 36tt a potom postupne zacnem. Dakujem

dejka77
27. sep 2012

@tatianka79 Pri prvom tehu som myslim pila po ukoncenom 36 tt. Teraz to urobim takisto. Inac davky sa maju stupnovat, cize prvy tyzden 1 salka denne, druhy tyzden 2 salky, treti tyzden a dalsie 3 salky denne. A pokial viem tak je to na to aby si sa rychlo otvarala cim vlastne porod urychlis. U mna to fungovalo.

zdenin
6. okt 2012

ja ho pijem asi treti den zatial 1 salku denne.uvidime co bude 🙂

monika74
6. okt 2012

ja som ho tiež pila asi tri týždne pred termínom no porod mi to neurýchlilo rodila som deň po termine a museli mi dať vyvolávačku lebo som sa neotvárala a nemala bolesti len mi odtiekla voda 😀 😀 ale je pravda že malá sa narodila rýchlo 😀 za dve hodky

vejula
6. okt 2012

@tatianka79 minule tehotenstvo som ho začala piť, ale vyhadovalo a svrbelo ma po nom brucho. Momentalne som dostala fajn tip, že si z neho robiť sedavy kupel. Takže denne 15 minut spravim sedavy kupel s ostružiny a pijem alchemilku

trinity333
7. okt 2012

A načo je alchemilka? Ja som počula aj zlé dopady na ňu 😉

katia7
8. okt 2012

ja som ho pila tusim od 36. tt a tak ako pise dejka77 som si to stupnovala, mne to pomohlo velmi, rodila som 10 dni po termine pretoze moj dr ma tak naklepal magneziom ze som sa neotvarala ani tyzden po termine a kedze viem ake to ma nasledky potom pri porode som presvedcena ze ma zachranil ten caj, porodila som 27 minut od prichodu do nemocnice a dovolim si ten porod oznacit ako krasny aj ked nebolo vsetko uplne podla mojich predstav, teraz ho budem pit zase 😉

vejula
8. okt 2012

@trinity333 ake zle dopady na nu? Nooo ako v začiatkoch tehotenstv by sa nemala piť, lebo vyvolava sťahy maternice a to môže viesť k potratu. Ale ku koncu tehotenstva su tieto sťahy žiaduce, lebo sa tak maternica pripravuje lepšie na pôrod. Navyše posilnuje maternicu, čo je v mojom pripade velmi žiaduce, kedže ju mam oslabenu jazvou z minuleho CR a chcela by som rodiť prirodzene

trinity333
8. okt 2012

NO každá rada je cenná, ale ja som len počula od blízkej známej, bola 1mesiac pre pôrodom v nemocnici a pila to previdelne a tvrdila o hrozných bolestiach od toho čaju, ale tak možno to nebolo kvôli tomu 😒 kto vie 😉 A ty katia 7 píšeš o alchemilke či ostr.malinovej?

petacvicka
10. okt 2012

@tatianka79 Ahojky... opat sa pridavam, dnes som sa pytala gynekologa na cajik a zacal sa smiat ze toto urcite nepomoze k ulahceniu porodu.. na to sa treba informovat u gyn. a on odporuci co pomaha... takze babske recepty pomahaju max. nasej psychike 🙂

tatianka79
autor
10. okt 2012

@petacvicka No super - ja som ho aj tak zacala pit vcera a chuti velmi dobre takze aspon nieco 🙂

petacvicka
10. okt 2012

@tatianka79 vsak to... ja som uz jednu krabicku dopila🙂 ale aspon mam dobry pocit 🙂 hihih..

doda0904
20. okt 2012

ja som ho pri prvom tehu zacala pit od 26 tyz. jednu salku denne a od 38 tyzdna 4 salky denne a teraz pri druhom to budem praktizovat tak isto. cajík je velmi dobrý. 🙂

trinity333
23. okt 2012

@doda0904 a pomohol?

doda0904
24. okt 2012

tak myslim si ze to pomohlo, lebo porod bol uplne ukazkovy a rychly. urcite mi aj to ciastocne dopomohlo k lepsiemu porodu. 🙂

trinity333
26. okt 2012

@doda0904 a nebála si sa ho začať tak skoro piť? od 26tt? ale teraz píšeš o maline či alchemilke ? 😉

doda0904
27. okt 2012

ja som to čítala v knizke Tehotenský kalendar a podla toho som sa riadila. a davam si ho aj teraz pri druhom tehu. a hovorím o maline. 🙂

trinity333
28. okt 2012

@doda0904 Tak začnem aj tak, dúfam že to dopadne ok Ďakujééééémmmm 😉

eva1983
28. okt 2012

@tatianka79 ahoj ja som pila tri dni tento caj sla som potom do poradne a doktorka mi povedala ze mam makky krcok neviem ci z toho caju ale nepovedala som jej ze to pijem, dala som si teraz pauzu od caju ale zacnem ju pit az po dalsej navsteve neviem ci to ma suvis uvidim co mi povie o tyzden

ddankaa2
4. nov 2012

maminky, kde kupim ten malinovy cajik? normalne v lekarni či v nejakej bylinkarni 🙂 ?

adel22
4. nov 2012

@ddankaa2 aj aj🙂

adel22
4. nov 2012

@ddankaa2 Teraz naposledy som ho kupila v lekarni za 56centov- sypany...minule som brala ten isty v biobchode a stal tusim skoro 2 eura🙂 a bolo to fakt to iste!

ddankaa2
4. nov 2012

@adel22 vazne?, a to je len jeden druh? ako presne sa vola ten cajik? z ostruziny malinovej??

adel22
4. nov 2012

@ddankaa2 Toto je vyrobca- Agrokarpaty myslim...teda vyrobca- skor pestovatel a balic🙂 Ja ale pijem aj alchemilku...a feniklovy caj niekedy, ano, je to ostruzina malinova
ja mam iny, ale napr. http://www.ilekharmonia.sk/zbozi/T00547/caj-ost...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre