Odporúčate Moringu na podporu dojčenia a na navýšenie laktácie?

Zodpovedané
8. jún 2023

Dobrý deň,

dočítala som sa, že viacero mamičiek má dobré skúsenosti s užívaním kapsúl z výťažku rastliny Moringa. Užívali tri 500 mg tobolky 3x denne.

A sú aj stránky, kde ju neodporúčajú dojčiacim ženám. Pýtam sa aj preto, lebo napríklad Benedikt so Senovkou u mňa neúčinkovali.

Súhlasíte s užívaním Moringy k podpore dojčenia a navýšeniu laktácie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Moringa patrí popri Benediktu či Senovke k najčastejšie citovaným bylinkám, ktoré podporujú laktáciu.

Nie som bylinkár a osobne podobné podporné prostriedky vnímam s veľkou rezervou. Najistejší spôsob ako podporiť laktáciu je kontakt s bábätkom, spoločné spanie, dojčenie, dojčenie a znovu len dojčenie.

Ostatné - bylinky, homeopatiká podporia, ale same o sebe dostatok MM nezaistia.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová