Podpora laktácie

slamka555
18. jún 2018

Ahojte mamusky 🙂 Prosim vas, tie ktore ste uzivali alebo uzivate na podporu tvorby mliecka benedikt lekarsky a senovku grecku. Za aku dobu vam toto zacalo pomahat ? 🙂 Resp. Za ako rychlo ste spozorovali , ze mate viac mliecka,naliate prsia? Ja som si vcera dala prvy krat este nic :/ je to prikratko? Musim ich uzivat dlhsie ak chcem vysledky ? Dakujem vam za odpovede 😘

d_ika
18. jún 2018

Ahoj, ja som spozorovala výsledky až po možno týždni-dvoch, ale s týmito bylinkami opatrne, malú z nich časom začalo bolieť bruško, museli sme ich vysadiť
Dostala som ich tiež odporučené od laktacnej poradkyne, ale nám ich stacilo užívať zo začiatku a potom už bolo mliečka akurát, tak sme vysadili.😉

slamka555
autor
18. jún 2018

@d_ika A mala si to vo forme caju alebo ? Lebo ja ich.mam oboje ako tabletky 🙂 Myslus ze aj ztoho noze maleho boliet brusko ? :/ Zatial mu nic nebolo ale sk by..tak to ich radsej vysadim :/ citala som , ze su na cisto priridnej baze tak som myslela , ze tomozem skusit .. uvidim teda no.. 🙂 jedna znama mi zas vravela ze uz pi prvych dvoch tabletach sa jej hrozne prsia naliali 🙂 Mne to neodporucila laktacna ( moc som neni za laktacne poradkyne;) . Ale ubuda mi mliecka tak som si ich zacala pridavat ;) Maly ma dnes 4mesiaciky tak po.alycky uz zacnem aj mrkvicku pridavat tak..ak by mi tie tabletky nepasovali alebo jeho bolelo brusko znich..tak ich ani nebudem dalej jest .. vdaka za radu , ;)

d_ika
18. jún 2018

@slamka555 tiež som mala tabletky a zo začiatku ich mala dobre znášala až časom jej začali bolesti na bruško a zelena stolica, tiež som dostala radu skúsiť vysadiť tieto bylinky a nám to pomohlo, mala mala vtedy asi tiež 5 mesiacov
Teraz mi na tvorbu mliečka pomáha časté prikladanie, či sne vonku alebo doma, ponúknem malej a zatiaľ sa mi zdá že je mliečka dosť. Veľa ale pije v noci takze u nás možno ak kvôli tomu 😀

margaretka_
18. jún 2018

Ja som brala benedikt a senovku a urcite som zvýšenie tvorby nepocitila so dna na den a okrem toho som robila aj ine veci na podporu tvorby, neviem ci nam najviac nepomohlo aj stlacanie prsnika pocas aktivneho pitia babatka. K tomu vela nosit, dobre prisatie, kontakt koza na kozu...

mata223
18. jún 2018

ahoj viem nieco na podporu mliecka prirodne bez vedlajsich ucinkou pre teba aj babo ale ip 😉

m_s7
18. jún 2018

@slamka555 Ja som brala tablety, na odporúčanie laktačnej dokonca zvýšenú dávku a nezdá sa mi, že by to spravilo zázrak.. dokonca mi po čase začalo bývať zle, točila sa mi hlava, potila som sa ako kôň, bola som stále smädná hladná a pribrala som niekoľko kíl.. zbytočne vyhodené peniaze

tami2014
18. jún 2018

@slamka555 Mne laktacna povedala, ze ked po cca tyzdni nezacnem zapachat ako seno, nemaju u mna tieto bylinky ziadny ucinok a nemam pokracovat v ich uzivani.
Nakoniec mi pomohol ,,obycajny" ricinus communis, prikladanie, nosenie. U nas to bol ale beh na dlhu trat.

jlp
18. jún 2018

ponukam dve 30ks neotvorene balenia COSTI a k nim este 6tbl z nedobrateho balenia. Cena spolu 11Eur aj s postou.

slamka555
autor
18. jún 2018

@m_s7 no super :/ tiez sa mi rano nejaknhlava tocila .. :/ uvidim pockam este mozno dokonca tyzdna co to urobi a ak nic tak to vysadim ..clovek to kupi za nie male peniaze a nakoniec to ma estw aj nepriaznive ucinky..och :/ ..

slamka555
autor
18. jún 2018

@tami2014 cozee !??? :D to budem smrdiet ako ochca... Slama hej ? :D no super..co viac si mozempriat :D .

slamka555
autor
18. jún 2018

@jlp dakujem nehnevajsa ale takto cez foora nekupujem lieky ;) ..

m_s7
18. jún 2018

@slamka555 No to sú veci, ktoré ti ani laktačná nepovie tie vedľajšie účinky.. a zúfalá mamička skúsi hocičo aby mala dosť mlieka.. odvtedy mám na laktačné svoj názor, ale na druhej strane som o niečo múdrejšia 😃 ... Ale ja som to vtedy brala asi mesiac.. to jedno balenie vydrží asi tak týždeň tak uvidíš, či ti to nebude robiť problém.. ale viac by som to potom už nebrala, radšej si malé prikladaj koľko sa len dá.. to ťa aspoň nič nestojí 😃

slamka555
autor
18. jún 2018

@m_s7 Ja laktacne poradkyne moc neuznavM neviem..nech sa neurazia sk toto nejake citaju :D ;) pride mi to take zvlastne nikdy take povolanie nebolo a zeny vedeli a kojili aj bez nich :D a zrazu bum a su tu a idu radit mamickam ako kojit dieta no neviem 🙂 ( a najlepsiie take , co este ani deti nemali ;) ) mam uz druhe dieta a aj co to nastudovane o kojeni ( mozno viac ako ony,cest vynimkam ).. a jasne prikladam casto;) , pijem vela, aj jem vela len kvoli tomu aby som dost mliecka mala ..ale nieje mi to asi sudene no aj prveho synceka sa mi len 3 mesiace podarilo kojit.. :/ nezijem v strese ani sa v jedle neobmedzujem och. 🙂 no tak uvidim moznp je to len laktacna kriza , ktora byva v raj po 3-4 mesiacoch kokenia..ale budem bojovat ;)

margaretka_
18. jún 2018

@slamka555 podla mna nie je laktacna ako laktacna ;) mne napr velmi pomohla, hoci len mailom. Tiez sme si presli strajkom. Drzim palce

m_s7
18. jún 2018

@slamka555 Podľa mojej skúsenosti a podľa toho čo všetko som sa dočítala, a to som si prečítala dosť, laktačné často hazardujú so zdravým mamičiek.. ale to je už na inú tému.. ale je pravda, že mne laktačná poradila s diagnózou a vďaka tomu aj po roku ešte stále kojím, no na druhej strane som si musela sama hľadať čo s tým.. lebo keď som zistila čo za maste oni vlastne tým mamičkám odporúčajú, no celé zle.. chvalabohu že som mala toľko rozumu a hľadala iné riešenie.. trošku sme odbočili, ale držím palce s tým kojením 🙂

kovacikovajana
18. jún 2018

@slamka555 ja som pila caj so senovy greckej, ucinok sa dostavil uz po jednej salke, ale myslim si, ze je to velmi idividualne, kazda mame iny organizmus, co zabere jednej druhej nemusi. A mam tiez takyto pozitivny ucinok s vyzivovym doplnkon more milk(uz si nepamatam ani znacku, kupovala som to cez net pri prvej dcere). Ale vzdy deticky z toho bolelo brusko

slamka555
autor
19. jún 2018

@m_s7 och ..no vidis.. :/ esteze si si nakoniec sama poradila 🙂 . Nevadi rada si precitam ;) aspon viem ,ze niesom sama, co velmi v tie poradkyne neveri ;) .. a otych ich mastiach som tiez niekde citala uz zle recenzie :/ .. To sa skvor poradim s lekarnickou 🙂 ..

slamka555
autor
19. jún 2018

@kovacikovajana ano aj ja to tak beriem , ze na kazdu zienku to asi inak zaposobi , takze..este cakam co to spravi somnou :D dufam , ze ztohonnezacnem vidiet biele mysky :D :D ;) . Ak to po tyzdni nezaberie vysaadzam ;) .. vdaka ..no skoda teda ze ich z toho bruska boleli to nechcem riskovat :/ zztohto mojho zatial neboli ale ak bude..tiez to vysadim nechcem mu predsa zle . Uvidim teda ako sa to vivinie ;)

tami2014
19. jún 2018

@slamka555 😀 myslim, ze take hrozne to nebude.
Skus ten ricinus, stoji cca 3€. Ale pozor, tubicka musi byt zelena!!!! Cervena je na znizenie laktacie.

tami2014
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tami2014
19. jún 2018

@margaretka_ Uplne suhlasim! Mne pocas strajku ovela viac pomohla poradkyna, s ktorou som si len pisala maily, ako ta, pri ktorej sme boli osobne.

slamka555
autor
19. jún 2018

@tami2014 a ten ricinus je co ? 🙂 Ked pises ze tubicka 🙂 .;) Vdaka za raduu

tami2014
20. jún 2018

@slamka555 to su take malilinke tabletky.

slamka555
autor
21. jún 2018

@tami2014 ou aha aha no dobre dakujem 🙂

tami2014
21. jún 2018

@slamka555 homeopatika samozrejme 🙂 cmulaju sa