Pomôže odstavenie k lepšiemu nočnému spánku?

Zodpovedané
19. mar 2021

Dobrý deň,

dojčím 10 mesačnú dcéru, ktorá má hrozný nočný spánok. Snažila som sa jej spraviť režim, no nič nepomáha. Samozrejme, len prsník. Bez prsníka skoro nikdy nezaspí. Keď ju uložím do postieľky (keď už konečné zaspí), tak je o 1 - 2 hodinu znovu hore. Niekedy aj po 10 - 20 minútach.

Keď už v noci nevládzem, uložím ju vedľa seba pri prsník, aby na ňom zaspala a neskôr sa pri mne budí a hľadá ho. Jednoducho sa potom nedá ani fungovať cez deň.

Pomôže odstavenie k lepšiemu nočnému spánku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

toto je veľmi ťažká otázka a veľmi zložitý problém. Detský spánok nám rodičom robí často naozaj veľké ťažkosti.

Čo ale platí je, že odstavením si spravidla nepomôžete. Naopak pripravíte bábätko o jednu z najdôležitejších a najviac prospešných vecí, ktoré v živote má.

Na druhú stranu, samozrejme chápem, že spať musíte a je dôležité, aby ste mohli aspoň nejako "normálne" fungovať. Je to však komplexný problém, ktorý bude potrebné riešiť intenzívne v rámci celej rodiny.

Tip - skúsila ste nosiť v šatke alebo nosiť pre väčšie pohodlie a spanie cez deň?

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová