Prečo býva 6 týždňová dcérka nepokojná pri dojčení?

Zodpovedané
7. feb 2022

Dobrý deň,

v poslednej dobe sa u našej 6 týždňovej dcéry stáva, že je nepokojná pri niektorých dojčeniach. Pár minút je ok, ťahá, je spokojná a zrazu začne rozhadzovať nôžkami, rukami. Odpája sa od prsníka, ale pritom sa chce znova prisať. Potom jej aj trochu mliečka výjde von z pusy.

Mám pocit, že hladná nie je. Stáva sa to vtedy, keď sa snažím dojčiť po 1,5 - 2 hodinách. Inak v noci tento problém nemávame.

Ďakujem

Dobrý deň,

bábätká sú nepokojné spravidla z dvoch dôvodov:
1. Mlieko tečie menším prúdom ako predtým a bábätko sa musí viac snažiť.
2. Reaguje na pohyby čriev a potrebu cikať, kakať, prdieť.

Veľmi odporúčam skúsiť dojčiť v sacej polohe – viď https://www.mamila.sk/sk/uvod/. Tá umožňuje bábätku dojčiť sa podľa svojich potrieb, nájsť svoju najpríjemnejšiu polohu a odpojiť či prisať sa tak, ako samo chce a v pauze sa napr vycikať, a pod.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová