Slané mlieko a boľavý prsník. Môžem mať v mlieku hnis?

Zodpovedané
30. apr 2022

Dobrý deň,

v noci ma začal pobolievať prsník ako keby zápal. Dcérka z neho normálne pila. Dnes som si z neho odsávala a ochutnala či je mliečko v poriadku, lenže občas bolo chutiť slano. Farbu a ani konzistenciu nezmenilo.

Je možné, že je v ňom hnis?

Pred 2 dňami dcérku začalo pobolievať bruško a stále ju bolí.

Mohlo jej mlieko uškodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

aj v prípade zápalu je jasné odporúčanie z daného prsníka naďalej dojčiť. Hnis a ani krv nie sú nebezpečné a nemyslím, že je to dôvod bolesti bruška. Aj chuť mlieka sa môže meniť.

Zápal môže byť dôvodom zmeny chuti, ale pokiaľ to dieťaťu nevadí, netreba to riešiť.

Skrátka, MM nemôže bábätku uškodiť takmer nikdy.

Krásne dojčenie.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová