V koľkých mesiacoch sa má zaviesť dieťaťu večerná kaša?

Zodpovedané
22. mar 2019

Dobrý deň,

naše bábätko má 6 mesiacov. Na obed papá zeleninové príkrmy a ovocné príkrmy na olovrant. Na požiadanie dieťa dojčím.

Kedy je vhodné zaviesť večernú kašu?

Z čoho má byť kaša pripravená?

Aký pitný režim má mať 6 mesačné dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to veľmi individuálne. Záleží na tom ako Vaše dieťa príkrmy prijíma, či je s jedlom v pohode, alebo či jedlo skôr odmieta.

Večeru odporúčam zaviesť až ako posledný chod cca okolo 10-11 mesiaca, ale pokojne aj neskôr.

Kašu odporúčam vždy najprv nemliečnu, ideálne doma varenú - ryžovú, kukuričnú, pšenovú. Vždy nesladenú.

Pitný režim v 6 mesiacoch = dojčenie. Inú tekutinu dieťa nepotrebuje, keď je dojčené tzv. na požiadanie. Môžete postupne začať ponúkať vodu, a to v hrnčeku s náustkom. Fľašku nie.
Krásne dojčenie a prikrmovanie.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová