Od akého veku sa dá stanoviť diagnóza ADHD cez EEG alebo MRI?

Zodpovedané
28. dec 2023

Dobrý deň,

v jednom príspevku ste písali, že neurologické oslabenia alebo poškodenia pri ADHD sú viditeľné aj na EEG alebo MRI.

Dá sa takto vyšetriť aj 4-ročné dieťa?

Ak nie, od akého veku je možné absolvovať takéto neurologické vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujeme za otázku, no odpoveď Vám dá skôr pediater alebo neurológ.

Či by bolo vyšetrenie možné, tak to závisí od viacerých faktorov: vek, vývoj centrálnej nervovej sústavy, porozumenie pokynom, schopnosť ležať, v prípade MRI aj zniesť hluk, ktorý vydáva. Skúste sa o tom poradiť s pediatričkou, resp. priamo s neurológom, ktorí poznajú stav Vášho dieťaťa, jeho ochotu a celkový fyzický a psychický vývin.

S prianím všetkého dobrého do Nového roka 2024.

Kristína a Veronika

Akčné rodiny
IG a FB: @akcnerodiny

V prípade otázok a potreby ďalšej pomoci nás neváhajte kontaktovať.