Ako môžem čo najrýchlejšie otehotnieť, keď mám posunutú maternicu?

Zodpovedané
27. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Maternicu mám posunutú vzadu pri krížoch a je aj obrátená.

Ako by som mohla čo najrýchlejšie otehotnieť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

otočenie maternice dozadu nie je dôvodom neplodnosti.

Aj keď sa to často medzi ľuďmi spomína, nie je to pravda. Ženy s maternicou otočenou dozadu môžu otehotnieť úplne prirodzene.

Vzhľadom k polohe krčka maternice sú skôr vhodnejšie niektoré polohy, kedy ejakulát smeruje na správne miesto. Ale dá sa otehotnieť aj v klasickej misionárskej polohe.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič