Ovplyvňuje sterilizácia menštruačný cyklus?

Zodpovedané
2. okt 2019

Dobrý deň,

v júni 2019 som podstúpila sterilizáciu. Po pôrode som mala menzes silnejší, ale po tomto zákroku je nenormálne silný. A to prvé dva - tri dni.

Mohlo to ovplyvniť cyklus?

Cyklus som mávala 24 - 26 dní a od zákroku presne 28 dní.

Mám intenzitu menštruácie riešiť?

Hormonálne lieky nemôžem užívať. Mávam silné bolesti hlavy, preto som sa rozhodla to takto radikálne riešiť.

Ďakujem

Dobrý deň,

sterilizácia väčšinou neovplyvňuje intenzitu menštruačného krvácania.

Pri pretrvávaní silnej menštruácie je na zváženie použitie hormonálneho vnútromaternicového telieska.

Klasické hormonálne preparáty pre Vás nie sú vhodné.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič