Prečo mám špinenie počas ovulácie a aj po nej?

Zodpovedané
9. máj 2019

Dobrý večer,

mám 30 rokov, jedno dieťa a pravidelný menzes. Ovuláciu mávam na 10 - 13. deň cyklu. Posledné štyri mesiace mám problém so špinením počas ovulácie a aj 2 - 5 dni po ovulácii. Ide o hnedé špinenie. Pár dní pred menzesom začnem krvácať.

Minulý mesiac som 3 dni slabo krvácala, a to hlavne po toalete. Na 28. deň cyklu som dostala menzes, ktorý trval 6 dní. Teraz zase špiním už tretí deň po ovulke. Gynekológ sa tým nezaoberal.

USG negatívne a aj cytológia bola v poriadku.

O aký problém sa môže v mojom prípade jednať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

niektoré ženy počas ovulácie špinia z hormonálneho spádu a je to úplne normálne.

Vhodné je pri špinení skontrolovať krček maternice, či špinenie pochádza z krčka alebo dutiny maternice a či na krčku nie je krvácajúca ranka.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič