Prečo nastáva potrat po vklade?

Zodpovedané
4. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Chodím do centra a mám všetky vyšetrenia dobré. Aj genetiku embryí.

Problém bol, že keď sa konečne uchytili, tak po 14 dňoch od vkladu som začala špiniť a aj napriek tomu, že už bol vidieť vačok a test bol pozitívny.

Užívam estrogén, progesterón a Fraxiparín kvôli mutácií.

Prečo nastáva v mojom prípade potrat po vklade?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri opakovaných potratoch môže byť príčina v embryu alebo v maternici.

Najčastejšou príčinou je genetická chyba embrya, iné príčiny - myómy, zrasty, hematologické príčiny, imunologické, infekčné ochorenia a podobne.

Píšete, že embryá sú kompletne vyšetrené geneticky. Tým pádom je potrebné hľadať príčinu inde.

Okrem spomínaných vyšetrení je možné realizovať hysteroskopiu - skontrolovať kamerou dutinu maternice.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič