Ako na druhé dieťa?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

nikdy v živote som nemala pravidelný cyklus. Menštruáciu mám párkrát do roka, nie vždy ovulujem.

V rokoch 2015 a 2016 som na úpravu cyklu brala Proveru a Duphaston, ale bezvýsledne.

V marci 2017 som začala brať Inofolic a piť alchemilkový čaj.

Cyklus sa mi upravil na 29 dní a na konci augusta som spontánne otehotnela. Syn má teraz skoro 16 mesiacov a my by sme chceli druhé dieťa.

Aký postup odporúčate?

Máme nechať tomu pár mesiacov voľný priebeh a pokúsiť sa otehotnieť prirodzene?

Alebo sa vzhľadom na môj vek (32) radšej obrátiť na CAR?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte pravidelný cyklus a ovulačné cykly, tak môžete čakať na prirodzené otehotnenie.

Pri nepravidelných cykloch bez ovulácie určite odporúčam návštevu centra. Vitamíny môžete užívať, pri niektorých nepravidelnostiach cyklu sú viac ako vhodné.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič