Môže Inofolic rozhádzať a predĺžiť cyklus?

Zodpovedané
9. feb 2020

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom cyklu. Doteraz som mávala pravidelný 28 dňový cyklus. Maximálne mi skákal 1 deň hore dole.

V novembri sme sa začali snažiť o bábätko. V decembri som začala v prvý deň menštruácie brat Inofolic a ovuláciu som podľa ovu testov mala na 25. deň cyklu.

Dnes som 39. deň cyklu a menštruácia nikde. Ale nemám ani bolestivé prsníky a ani bolesti v podbrušku. Tehu testy som robila na 36. deň cyklu a boli negatívne. Počas celého cyklu ma netrápilo ani bolesti ani špinenie.

Môže kvôli Inofolicu toľko meškať menštruácia?

Môže Inofolic rozhádzať a predĺžiť cyklus?

Inofolic som brala po MA v októbri 2016. Vo február 2017 sa nám podarilo otehotnieť (celé tehu a aj pôrod v poriadku) ale cyklus som mala max 30 dňový.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Inofolic je voľnopredajný doplnkový prípravok s kyselinou listovou a inozitolom. Nie je to teda hormón, ktorý by mohol mať zásadný vplyv na predĺženie menštruačného cyklu.

Naopak, mal by mať priaznivý účinok na ovuláciu a cyklus pri takých poruchách, ako je syndróm polycystických vaječníkov, pre ktorý je typický predĺžený alebo aj veľmi nepravidelný cyklus.

Meškanie menštruácie vo vašom prípade mohlo byť spôsobené tým, že neprebehla ovulácia. Ak by bol váš cyklus naďalej takto nepravidelný, odporúčam vám vyšetrenie u vášho gynekológa.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková