Je dlhé krvácanie po vysadení antikoncepcie normálne?

Zodpovedané
17. sep 2019

Dobrý deň,

po dvoch rokoch užívania antikoncepcie, som sa rozhodla, že ju vysadím. S manželom sme sa rozhodli mať ešte dieťatko. Posledná menštruácia bola 27.8.2019 a potom som už tabletky nenasadila.

10.9.2019 som dostala ďalšiu menštruáciu, ktorá trvá dodnes a je stále pomerne silná.

Je takýto stav po vysadení antikoncepcie bežný, alebo radšej vyhľadať lekára?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nie je to bežné.

Vhodná je gynekologická kontrola s ultrazvukom poprípade s hormonálnym odberom.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič