Mám 39 rokov a chcem dieťa. Musím absolvovať špeciálne vyšetrenia?

Zodpovedané
28. máj 2019

Dobrý deň,

budem mať 39 rokov a chcela by som mať ešte jedno dieťa. Dve deti už mám, rodila som sekciou. Posledná sekcia bola pred 8. rokmi.

Mám absolvovať nejaké špeciálne vyšetrenia u gynekológa pred otehotnením?

Aké doplnky by som mala užívať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

určite je vhodné užívať preparáty s kyselinou listovou, podľa rezervy vaječníkov aj s prídavkom inozitolu a melatonínu.

Potrebná je návšteva u gynekológa, alebo lepšie v centre IVF. Zrealizujú Vám ultrazvuk, AMH a hormonálny profil, u partnera spermiogram.

Vo veku 39 rokov určite nie je vhodné čakať na spontánne tehotenstvo a je potrebné realizovať testy čo najskôr.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič