Musím absolvovať aspoň jedno vyšetrenie v pôrodnici, kde chcem rodiť?

Zodpovedané
14. apr 2021

Dobrý deň,

pred sebou mám posledné tri týždne. Dnes mi gynekológ odporučil vyšetrenie v nemocnici, kde plánujem pôrod. Plánujem ho v DS, mám tam trvalý pobyt. No gynekológa mám v Bratislave.

Podľa informácií z pôrodnice nemôžem momentálne chodiť do poradne v DS a teda nemôžem ani absolvovať nijaké vyšetrenia priamo v pôrodnici.

Aký je teda postup?

Podľa informácií z pôrodnice mám prísť až keď mi začne pôrod. Podľa mojej gynekologičky mám absolvovať aspoň jedno vyšetrenie, aby ma registrovali a vedeli o mojom zdravotnom stave.

Ďakujem

Dobrý deň,

poradne v poslednom mesiaci sú veľmi dôležité. Takže určite je vhodné ich niekde absolvovať.
Nepoznám pravidla všetkých pôrodníc počas pandémie, ale je mi naozaj divné, žeby nerobili žiadne poradne v DS.

Ak Vám poradne môže urobiť vaša gynekologička, tak fajn. Ak nie, choďte do hocijakej nemocnice v BA a chodievajte na poradne tam. Možno sa tam rozhodnete aj rodiť.

Priamo na otázku, či musíte ísť do poradne tam, kde idete rodiť, je odpoveď :”nemusíte”. Všetky potrebné informácie budú v materskej knižke.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea