Ak by som sa ihneď zamestnala, vedela by som získať nárok na materské?

Zodpovedané
4. apr 2024

Dobrý deň,

môj trvalý pracovný pomer trval od roku 2017. Na materskú dovolenku som nastúpila v máji 2020 a po nej na rodičovskú, ktorá mi skončila 4.7.2023. Pokračovala som u zamestnávateľa 20 dní, po skončení nastúpila na úrad práce čerpala si príspevok v nezamestnanosti, na úrade som stále. Momentálne to vyzerá tak, že som opäť tehotná. Mám nárok na materskú.

Ak by som sa ihneď zamestnala, vedela by som získať nárok na materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, alebo dobrovoľne poistili.

Tým, že ste po RD pracovali alebo čerpali po RD dovolenku, ste si aktivovali nemocenské poistenie a obdobie počas RD sa Vám započíta do 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky pred pôrodom (dni z RD, ktoré budú spadať do posudovaného obdobia).

S prianím pekného dňa,
Lenka