Ak mi schvália plný dôchodok, môžem poberať dávku PN a súčasne aj invalidný dôchodok?

Zodpovedané
9. nov 2023

Dobrý deň,

som riadne zamestnaný v štátnom podniku. Už 6 mesiacov som PN, keďže som onkologický pacient.

Môžem už požiadať o invalidný dôchodok?

Ak mi schvália plný dôchodok, môžem maródovať tých 52 týždnov, poberať dávku PN a súčasne aj invalidný dôchodok?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete byť na PN a zároveň požiadať aj o dôchodok. Budete môcť poberať dôchodok a zároveň aj nemocenské. Tento súbeh je možný od 07/2022.

S prianím pekného dňa,
Lenka