Ak si zoberiem jeden deň dovolenky a dám výpoveď, budem mať nárok na maximálnu podporu?

Zodpovedané
12. jan 2024

Dobrý deň,

som na reťazovej materskej a rodičovskej už 4 roky. V septembri mi bude končiť. Trvalý pracovný pomer mi stále trvá, ale na rodičovskej som si založila živnosť.

Ak preruším živnosť, budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti, ak dám výpoveď v robote?

Ak si zoberiem jeden deň dovolenky a dám výpoveď, budem mať nárok na maximálnu podporu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, pokiaľ prerušíte živnosť, skončí Vám pracovný pomer a podáte dohodu o skončení pracovného pomeru, budete čerpať dovolenku, zostatkovú Vám preplatia (zamestnávateľ bude so všekým súhlasiť) môžete si takto navýšiť dávku v nezamestnanosti.

Môže sa Vám alikvótne prepočítať maximálny vymeriavací základ v prípade, že daný mesiac budete aj na RD nielen čerpať dovolenku.

S prianím pekného dňa,
Lenka