Aká bude mzda konateľa, ktorý bude dlhšie PN?

Zodpovedané
12. apr 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Ak konateľ poberá symbolickú čiastku za výkon funkcie a mal by dlhšiu PN, mzda potom bude vychádzať na 0 EUR?

Môže to ísť aj do mínusu?

Naposledy mal pár dní PN a doslova vyšla pár EUR na doplatok.

Ešte mám otázku ohľadom stravného. Jeho príjem je považovaný za príjem zo závislej činnosti.

Ako je to so stravným?

Na stravné firma neprispieva.

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ sa v mesiaci s PN doplácalo ešte na zdravotné poistenie, mohol ísť do mínusu.

Ohľadom stravného konateľov Vám prikladám výstižne spracovaný článok v linku:
https://www.podnikajte.sk/stravne-a-pracovne-ce...

S prianím pekného dňa,
Lenka