Aká bude výška mojej dávky v nezamestnanosti po PN?

Zodpovedané
13. dec 2023

Dobrý deň,

pracovala som pre jednu firmu. Ukončili sme pracovný pomer, mám odpracovaných 1260 dní. Mala som nárok na dávku v nezamestnanosti. Na úrade práce som bola jeden mesiac - v októbri.

Našla som si novú prácu, zamestnala som sa 2.11. 2023, som v skúšobnej dobe, ale som na PN už od 20.11. Rozhodla som sa, že po ukončení PN chcem ukončiť aj tento pracovný pomer v skúšobnej dobe.

Ak sa pôjdem po PN evidovať na úrad práce, mám rovnaký nárok na dávku v nezamestnanosti ako predtým, keď som sa zamestnala na skúšobnú dobu?

Resp. bude výška dávky v nezamestnanosti rovnaká ako pred nastúpením do novej práce (pred 2.11. 2023)?

Ďakujem

Dobrý deň,

nevyčerpanú dávku v nezamestnanosti je možné dočerpať do dvoch rokov. Podporné obdobie v nezamestnanosti je šesť mesiacov.

§ 105 Zákon o sociálnom poistení
(3) Poistencovi, ktorý bol vyradený z evidencie uchádzačov o zamestnanie počas poberania dávky v nezamestnanosti a v období najviac dvoch rokov bol opätovne zaradený do evidencie uchádzačov o zamestnanie vznikne nárok na výplatu dávky v nezamestnanosti odo dňa opätovného zaradenia do tejto evidencie v sume, v akej mu bola vyplácaná predchádzajúca dávka v nezamestnanosti. Nárok na dávku v nezamestnanosti zaniká uplynutím zostávajúcej časti podporného obdobia v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka